Vijf avonturen met Paultje
Eve Tharlet & Brigitte Weninger
Sterke verhalen gebundeld in één prentenboek
Al meer dan dertig jaar maken Ingrid en Dieter Schubert samen prentenboeken. Voor het eerst is er nu een boek verschenen, Moemf heeft een vriend, waarvoor een ander, Anette Herzog de tekst heeft geschreven. De Schuberts hebben zich 'beperkt' tot de prachtige illustraties.
Vooral de fraaie illustraties van Eve Tharlet hebben de boeken bekendheid gegeven. De vaak aandoenlijke tekeningen hebben een zachte kleurstelling. De konijnen hebben kleine pupillen in het oogwit, wat hun uiterlijk grappig maakt, en de tekeningen passen perfect bij het verhaal.
In deze bundel zijn de volgende vijf verhalen opgenomen:
1. Paultje krijgt een zusje
2. Van harte beterschap, Paultje!
3. Paultje maakt ruzie
4. Paultje. Waar is Klaasje?
5. Paultje is alleen thuis
Opvallend zijn de thema's waarvoor de auteur en de illustrator hebben gekozen bij het samenstellen van deze compilatie: ruzie met je beste vriend, hoe te leven met verlies, tegenslag bij ziekte, angst wanneer je alleen bent. Gevoelens en emoties die vaak spelen bij kinderen, en waarover de dames goed hebben nagedacht.
Dit boek bevat vijf sterke verhalen voor jonge kinderen. De tekeningen zijn subliem en het boek is prachtig verzorgd. Niet onbelangrijk voor de doorsnee Nederlander: met de aanschaf van deze bundel ben je aanzienlijk goedkoper uit dan wanneer je de vijf boeken afzonderlijk koopt. Op alle gebieden is dit boek dus de zeer moeite waard.
rechter foto: Brigitte Weninger (Oostenrijk, 1960) werkte twintig jaar in de kinderopvang voordat ze ging schrijven. Inmiddels heeft ze meer dan zestig boeken op haar naam staan, die in veertig talen zijn verschenen.
linker foto: Eve Tharlet (Frankrijk, 1956) groeide op in Duitsland, waar ze in Straatsburg aan de Hogeschool voor de Kunsten studeerde. Sinds 1981 illustreert ze boeken, waarvan de boeken over Paultje de meest bekende zijn.
Vijf avonturen met Paultje is verschenen bij uitgeverij De Vier Windstreken en kost € 19,95. Oorspronkelijke titel: Das große Buch von Pauli (2106). Vertaling: Roos Gerritse, Sander Hendriks en Jos Vermeij.
Waardering:![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Boekbespreking door Gerard van Os
email mijGepubliceerd: 27-04-2018